OK1IN - kdysi taky OK1UND

Historie

Léta 1995-2008

Před lety (1995) jsem provozoval pravděpodobně první amatérskou automatickou WX stanici v OK, připojenou do sítě PR. První byla typu Davis monitor, přivezl ji Dietter DJ3FS, který celou akci aktivně podporoval a předal mnoho cenných zkušeností. Měla call OK1KWD-6 (CALL našeho radioklubu), stanice byla u mě na Kladně a později jsme ji s Danem OK1DIG přemístili na meteorologickou observatoř ÚFA na Milešovku.

Davis OK1KWD-6

Srážkoměr, anemometr a kombinované čidlo teplota/vlhkost v provizorním "radiačním krytu" na ochozu observatoře. Tyč vlevo měří velikost námrazy. Na stole stanice Davis, PC se SW, na sříni TRX a modem pro PR...

Druhá stanice již byla Ultimeter 800 umístěná v Bratronicích (2001), pokusně namontovaná na garáži s call OK1UND-6 (má první CALL).

Čidla Ultimeter s PC

Kombinované čidlo teplota/vlhkost v radiačním krytu vlastní konstrukce, anténa pro 70cm a anemometr...
Stanice Ultimeter 800, PC s Baycom BBS a modulem pro WX stanici...

Po odladění SW, který jsem napsal jako modul pro XNet a BBS typu Baycom byla stanice definitivně přemístěna na své cílové stanoviště s finální CALL OK0WXB. To se již psal rok 2003.

OK0WXB
Skříň s kompletním WX nodem OK0WXB na půdě bytovky v Bratronicích 

Výstup ze stanice
Ukázka výstupu ze SW meteostanice. SW byl napsám v Power Basicu a spouštěl se jako runtime modul...

Stanice pracovala několik let, vypnuta byla po vypršení licence a již nebyla znovu obnovena - na síti PR byl o ni díky uvolnění profi WX dat na internetu (logicky) minimální zájem...